
Інформація про гімназію
Школа функціонує з 01 грудня 1969 року
Від 2021 року школа функціонує за назвою Оросіївська гімназія
- Кількість класних приміщень - 11
- Кількість учнів - 61
- Кількість класів - 9
Педагогічний колектив нараховує - 19 педпрацівників
- З вищою освітою -16 вчителів
- Мають середню спеціальну освіту - 3 вчителя
Кваліфікаційні категорії членів педагогічного колективу
- Вища категорія -7 вчителів
- Спеціаліст першої категорії - 6 вчитель
- Спеціаліст другої категорії - 1 вчителя
- Спеціаліст - 4 вчителів
- Молодший спеціаліст - 1 вчитель
- Звання " Старший вчитель " - 6 вчителя
Проблемне питання гімназії
Вивчення творчого потенціалу особистості учня, створення сприятливих умов для розвитку творчої індивідуальності
Ось ми
Історія Оросіївської гімназії
ОРОСІЄВО / раніше ШАРОШОРОСІ/ - угорське село, яке знаходиться у Берегівському районі Закарпатської області. Вже у 1797 році у селі була школа, яку заснували протестанти. З 1919 по 1938 рік, коли Закарпаття входило до складу Чехословакії, у селі були дві церковні народні школи з угорською мовою навчання: 2 класи - римо-католицькі і 1 клас - реформаторський. Після приєднання Закарпаття до Угорщини у 1938 році у селі продовжували свою роботу церковні початкові школи аж до кінця 1944 року. Вчителями католицької школи були Шулої Кароль та Мадура Ержебет, а в реформатській Бітаї Дейнеш. З 1945 року у селі працювала початкова об"єднана школа для учнів сіл Оросієво й Четфальво. У цій школи працювали вчители: Ілку Ференц, Левдар Янош, Деркач Мікловш, Бітаї Дюло, Шкоба Ласлов. З 1953 року в селі по теперішній час працює неповна середня школа. З 1953 року по 1964 року директором школи був Павлік Степан Степанович, заступником директора школи - Шебі Андрій Степанович. У 1969 року у селі побудовали двоповерхову школу за рахунок місцевого колгоспу "Дружба" під керівництвом тодішнього директора Шебі Андрія Степановича.
Як і раніше школа і тепер грає визначну роль у житті села. Від паводку 2001 року школа не тільки предоставляє всі умови для навчання, але є і центром, де проводяться всі культурні і політичні міроприємства. Тут проводить свої заняття і філіал музичної школи.
Багато випускників нашої школи закінчили або і тепер навчаються в університетах, інститутах, ліцеях, технікумах, профтехучилищах. Ми гордимося нашими випускниками: ТРІЛЛ Жолтом, який одержав великі нагороди в Угорщині, артисткою ГАЛ Наталією, учнями школи, які закінчили Мукачівське педучилище /Гуманітарно-педагогічний інститут/, Ужгородський Державний /Національний/ Університет, Закарпатський Угорський Педагогічний Інстітут. В останній час багато випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах Угорщини.
У школі угорська мова навчання, оскільки більшість населення села угорці, але туй проживають і українці і росіяні.
Кількість учнів у школі з року в рік спадає. У 2012/2013 навчальному році у школи навчається 71 учнів, яких навчають 16 вчителів, частина яких має неповне тижневе навантаження.
У школі працюють такі гуртки: математичний, краєзнавчий, природничий, техничний, музикальний і драматичний. Вони прикрашають життя школи даючи змістовні вечори.
За школою закріплена дослідна ділянка загальною площею 0,33га. Тут учні 5-9 класів під керівництвом вчителів праці та біології проводять різні дослідніцькі роботи, а також вирощують фрукти та ягоди для їдальні школи. Учні систематично доглядаютьза квітами, що прикрашають коридори, класні приміщення та теріторію школи.
Абсолютна більшість випускників нашої школи продовжують навчання. В останній час популярними стали ліцеї. За останні 43 років більш 490 випускників школи одержали дипломи в профтехучилищах,техникумах, ліцеях і атестати про середню освіту, 69 випускники одержали дипломи у вищих навчальних закладах.
У школі є окремі приміщення для кожного класу, спортзал, спортивна площадка, їдальня з кухнею, водопровід з холодною і теплою водою, газове центральне опалення, бібліотека, дослідна ділянка, комп"ютерний клас.
Учні нашої школи систематично беруть участь у районних конкурсах і змаганнях. В останні роки заняли призові місця з угорської мови, літератури, з орфографії, з української літератури, з праці а також на-різних спортивних змаганнях.
Значна кількість педагогів місцева, нехватка у педпрацівниках немає. Випускники школи повертаються працювати у рідну школу після закінчення навчання у вищих навчальних закладах.
Нещодавно у 2009 роціОросіївській ЗОШ І-ІІ ступенів сповнилося 40 років, що ми відсв"яткували з громадою села, колишніми будівельниками школи, вчителями- ветераними, керівництвом відділу освіти району та й теперішнім колективом.
Більш 30-40 років працювали в нашій школи педпрацівники: Шебі Андрій Степанович/ директор школи /,Мишков Андрій Дмитрійович /заступник директора/, Шітко Карло Дезідерович, /заступник директора/, Бундович Марія Василівна /заступник директора/ та вчители: Трілл Магдалина Василівна,Шебі Марія Йосипівна, Бітої Юлий/Дюло/ Діонизович, Дома Іболя Герзонівна, Товт Ганна Федорівна. Їм велика пошана.
І надалі хочемо зберегти і покращити рівень навчання і виховання, надавати конкретну допомогу сім'ям у вихованні дітей.
Від 2021 року школа функціонує за назвою Оросіївська гімназія.